Basketball Shooting Skills Camp

 
 

Zapraszamy na Basketball Shooting Skills Camp – edycja zimowa organizowany przez Nothing But Net. To jedyny taki obóz koszykarski w Polsce. Motto naszego obozu rzutowego jest esencją koszykówki: Trafiasz. Wygrywasz!

W obecnej koszykówce rekord goni rekord. Ilość oddawanych i trafionych rzutów stała się kluczem do zwycięstw. Nastała era ataku czy chcesz tego czy nie. Z faktami się nie dyskutuje. Zawodnicy „bez rzutu” to wymierający gatunek, a trzy to więcej niż dwa. Trafiasz. Wygrywasz. Nothing But Net!

Bez rzutu nie masz co szukać miejsca w zawodowym baskecie! Jeśli chcesz grać? Rzucać celniej? Rozwiązanie jest jedno: Basketball Shooting Skills Camp!

Na camp Twoich marzeń składać się będzie:

VIDEO ANALIZA BIOMECHANIKI RZUTU
Przeprowadzimy dla Ciebie profesjonalną wideo analizę rzut, zdiagnozujemy błędy i powiemy jak je poprawić. Nagrany obraz będzie narzędziem do znalezienia rozwiązań w celu poprawy techniki rzutu. Można instruować, radzić, mówić, ale póki nie zobaczymy siebie na ekranie w danym elemencie to nie zrozumiemy co poprawić i jak świadomie dokonać korekty.

NAJLEPSZY TRENER RZUTU W POLSCE
Założyciel pierwszej Szkoły Rzutu w Polsce Nothing But Net. Trener rzutu i techniki indywidualnej. Pracuje z zawodnikami w każdej grupie wiekowej, w różnych klasach rozgrywkowych. Doświadczenie trenerskie zdobywał w drużynie KING Wilki Morskie Szczecin, podczas campu Pure Sweat Basketball, Basketball Results, Kacpa Clinic i obozów rzutowych NBN. Warsztat trenerski rozwinął m.in. dzięki wspólnej pracy z Dickiem Helmem (asystent w 5 klubach NBA), Jerrym Powellem (jednym z najwybitniejszych trenerów techniki indywidualnej w USA, takich ikon koszykówki jak Lebron James, Kevin Durant, Paul George.) oraz Drew Hanlen (trener wschodzących gwiazd NBA Joel Embiid, Jayson Tatum, Andrew Wiggins)

GUN8000
To tylko i aż maszyna do zbierania i podawania piłek. Trenują na niej najlepsi zawodnicy w NBA i najlepsze ośrodki treningowe na świecie. Dla nas jest to narzędzie, które pozwala nam na budowanie automatyzmu Twojego rzutu poprzez oddawanie setek rzutów w odpowiednim tempie.

ROZWIĄZANIA GIER DWÓJKOWYCH i TRÓJKOWYCH W SYTUACJACH MECZOWYCH
Fundamentem taktyki ataku są rozwiązania współpracy w dwójkach, trójkach. Umiejętność czytania gry i podejmowania decyzji jest kluczem do zwycięstwa. Podczas campu będziesz mieć możliwość nauczenia się i poznania szczegółów rozwiązań w „małych” grach: pick&roll, pick&pop, hand off. Uczyć Cię będzie para trenerów z przeszłością ligową i tłumaczyć jak się zachować w danej sytuacji, sposobie obrony. Jakość pokazu i detale boiskowe gwarantowane!

KLUCZOWE KOMPONENTY RZUTU
Każdy wybitny zawodnik gra w koszykówkę i wykonuje elementy techniczne w swój niepowtarzalny sposób. Ma swoje firmowe zagrania i wyjątkowy styl. Najlepsi strzelcy w historii nie są tacy sami, ale wszyscy mają komponenty bez których by nie trafiali: rytmiczne opuszczenie piłki po chwycie, skręcenie się biodra i ręki rzucającej w kierunku kosza, odchylenie barków do tyłu i puszczenie nóg wprzód, swobodne podejście do piłki w rytmie raz, dwa… Reszta na campie.

FINISH MOVES i RZUTY W SYTUACJACH MECZOWYCH
Runner, floater, revers, eurostep, step back. W polskiej nomenklaturze koszykówki są to rzuty specjalne, a w dzisiejszej koszykówce jest to chleb powszedni. One muszą się znaleźć w Twoim arsenale umiejętności ofensywnych. Wszystkie zagrania po części nauki będą doskonalone pod presją, w warunkach zbliżonych jak najbardziej do meczowych, z tzw. ręką na twarzy!

POST
Low, middle, high post. Gra tyłem do kosza to zaniedbany element w szkoleniu koszykarzy. Uważamy, że to błąd. Zmodyfikowany, to nadal bardzo skuteczna broń. Umiejętność gry jeden na jeden z przeciwnikiem na plecach to w obecnej koszykówce skarbnica kreowania podań na obwód i ścięć. Co ważne obecnie gra w ten sposób to domena nie tylko centrów, ale zawodników na każdej pozycji.

MIEJSCE, WARUNKI:
Szamotuły –  20-to tysięczne miasto w województwie wielkopolskim. Położone nad rzeką Samą, na Pojezierzu Wielkopolskim, ok. 35 km na północny zachód od centrum Poznania. Nocleg jest w bursie szkolnej, tuż przy sali. Bardzo dobre jedzenie wg zaleceń dietetyka. Pokoje 3-4 osobowe. Nowa hala sportowa. Basen oddalony jest o około 1500 m.

ORGANIZACJA
7 noclegów. Całodzienne wyżywienie. 3 sesje treningowe dziennie. Gry szkoleniowe. Konkurs rzutowy na GUN 8000. Obóz zgłoszony do kuratorium oświaty. Całodobowa opieka nad niepełnoletnimi.

TERMIN
26.01 – 02.02.2020r – liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

UCZESTNICY
Chłopak. Dziewczyna. Młodzieżowiec. Zawodowiec.  Każdy kto chce poprawić swoje umiejętności rzutowe będzie w pełni usatysfakcjonowany. Dzięki pracy w małych grupach program jest budowany indywidualnie w oparciu o wiek, umiejętności i wspólnie określone potrzeby.

OPINIE
Trenerzy najlepsi z jakimi miałem okazję współpracować. Zaangażowanie trenerów było ogromne i było to widać na każdym treningu indywidualne podejście do uczestników z campu. Treningi dużo mi dały i czuję poprawę mojego rzutu. Myślę, że metodyka wykonania techniki rzutu była skuteczna i łatwa do przyswojenia. Wykłady video klarownie pokazują, że to czego się uczymy nie bierze się znikąd. Finisze i zwody przed obroną pomogą nam stać się lepszymi zawodnikami. Bardzo podobał mi się fakt, że dużo się rolujemy i rozciągamy. Analizy przez trenerów zagrań najlepszych i komentarz do nich to też świetna sprawa. Konkursy rzutowe dawały trochę luzu i były świetną formą integracji obozowiczów.

KOSZT i ZAPISY
1150 zł – cena promocyjna dla powracających uczestników.
1150 zł – cena promocyjna dla nowych uczestników do 15.12.2019r.
1350 zł – cena regularna.

Zapytaj o szczegóły: info@nothingbutnet.pl / +48 796 766 636

Zapisz się!
 

Profesjonalne treningi na Shooting Gun 8000!

 

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy chcą wygrywać. Nie liczy się to czy grasz w streetball czy na parkiecie, nie liczy się płeć. Każdy może stać się świetnym strzelcem z Nothing But Net!

Skontaktuj się z nami!